Sports

Pievienojies Pasaules Miera skrējienam Brocēnu novadā!

Pievienots: 09.08.2016

Pasaules Miera skrējiens ir pasaulē garākais stafetes veida skrējiens, kurš arī šogad dodas cauri Latvijai un otrdien, 9. augustā, viesosies arī Brocēnu novadā.

Miera skrējiens (no 2005. līdz 2012. g. dēvēts arī par Pasaules Sadraudzības skrējienu) ir skrējiens, kurā cilvēki, nododot no rokas rokā miera lāpu, tiecas vairot mieru, draudzību un harmoniju kā sevī, tā arī līdzcilvēkos. Starptautiskā skrējēju komanda dodas ar miera un sadraudzības vēstījumu no valsts uz valsti, tādējādi tuvinot dažādu tautu, uzskatu un dzīves gājumu cilvēkus.

Miera skrējienu 1987. gadā dibināja miera filozofs, mākslinieks un Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931–2007). Šo gadu laikā Miera skrējiens ir iesaistījis vairāk nekā 10 miljonus cilvēku no vairāk nekā 150 pasaules valstīm. Eiropā skrējiens katru otro gadu vieno visas Eiropas valstis teju 25 000 kilometru skrējiena maršrutā.

Šī skrējiena vēstījums ir ļoti vienkāršs: kad mēs skrienam kopā mierā un harmonijā, mēs arī varam dzīvot kopā mierā un draudzībā. Katrs no mums var mainīt pasauli, rādot piemēru un sperot simbolisku pirmo soli. Šādā veidā mēs ar lāpu varam skriet daudzus kilometrus vai spert kaut dažus soļus, vai arī vienkārši piedāvāt savu labo gribu, paturot rokās lāpu.

Starptautiskajai skrējēju komandai ir iespējams pievienoties Brocēnu novadā, Remtē, šā gada 9. augustā plkst. 11.00, skrienot tālāk līdz Remtes pagriezienam (Rīgas – Liepājas šosejai. Šajā vietā ap plkst. 12.00 pievienojas skrējēji no Saldus) vai pat Emburgai un Saldum, kur Kalpaka laukumā ap plkst. 12.30 starptautiskā komanda iepazīstinās ar sevi un dos iespēju katram no klātesošajiem paturēt rokās miera lāpu.

Uz pasākumu aicināti ne tikai sportisti, bet visi interesenti, kas, paturot rokās miera lāpu, vēlas veltīt savu labo gribu un miera vēlējumu pasaulei, tādējādi kļūstot par daļu no skrējiena komandas.

Saites (video par Miera skrējienu):