Sports

Atskats uz komandu piedzīvojumu sacensībām „Grāfa Medema pēdas Brocēnos”

Pievienots: 10.08.2016

15. jūlija desmitos vakarā, līdz ar tumsas iestāšanos, 39 drosmīgi  sportisti devās 16 stundu garā sportiskā piedzīvojumā. Devās pa Grāfa Medema pēdām Brocēnu novadā.  Sportisti skrēja, minās ar riteni,  gāja, rāpās, līda, orientējās, airējās, peldēja, brida, spēlēja klavieres, meta kūleņus, smaidīja, raudāja, bija dusmīgi un darīja vēl daudz neparastu un aizraujošu lietu, kas kopā bija vesels piedzīvojums.

Sacensības sākās ar karšu atrašanu, kuras bija paslēptas zem tilta. Tad komandas izpētīja kartes un piedzīvojums varēja sākties! Pirmais posms bija orientēšanās pa Bērzu mototrasi ar kājām, kas nemaz nevedās tik viegli, jo bija tumšs un karte jāsaliek kopā ar dabu.

Pēc tam komandas devās uz nākamo posmu, kas bija aptuveni 12 km garš brauciens ar laivu pa Cieceres ezeru meklējot punktus un Ozolsalā izpildot speciālo uzdevumu- rāpšanās pa līdzsvara virvēm uz apli. Komandai „MARINA” šajā posmā gāja „karsti”, jo pēc speciālā uzdevuma salā, laivu vairs tumsā, salas krasta niedrēs nevarēja atrast un meklējumi ilga vairāk kā stundu, kas pakutināja nervus gan sportistiem, gan tiesnešiem, bet viss beidzās labi un laivu atrada un krastā arī tika.

Pēc laivu posma komandas devās uz velo parku Emburgā, kur pa ceļam, lauka vidū gaidīja „kultūras šoks”- klavieru spēlēšana. Uzspēlēja „Kur tu teci gailīti?” un devās tālāk, lai ar velo dotos nezināmā virzienā pēc velo leģendas. Ar velo komandas no Emburgas caur Stūrīšiem nokļuva Remtē. Pa ceļam izpildos speciālos uzdevumus „Grāfa mīļākais medību masts” ( biezi saaugušos krūmos uz laiku jāsameklē 10 punkti) un „Kā Grāfs meklē grāfieni?” (no jumta jādod norādes par to, kur kontrolpunktus meklēt).

Remtē pie Medību torņa sportistus sagaidīja pats grāfs Medems ar kundzi un cienāja visus ar gardu zupu, un sportisti varēja nedaudz atpūsties un atgūt spēkus.

 Remtē sportisti pildīja piecus sponsoru atbalstītus speciālos uzdevumus: zāģim apmainīja ķēdi, atpazina koku sugas, meta kūleņus, piķēja puķu stādus un cēla augstāko torni, atpazina putnu un dzīvnieku sugas, pa noteku renēm ripināja bumbiņas.

Pēc Remtes sportisti devās tālāk trasē ar velo meklējot kontrolpunktus pa ceļam uz Pilsblīdenes mototrasi, kur viņus sagaidīja grūts uzdevums- viens no komandas ar velo uz laiku izbrauca mototrasi, kura bija pamatīgi izlijusi. Visiem izdevās un Oskars Tiļļa no komandas „Lanoss” uzstādīja rekordu to paveicot 7:07 min. Uzslava un speciālā balva no CSK Kurzemnieks pienācās Kristiānai Griķei no komandas Novadnieki- klinšu kāpēji, kura nevilcinoties devās ar riteni izbraukt mototrasi un pārspēja pat puišus!!!

Pēc velo posma cauri mežam sportisti nonāca pie Baltezera, kur viņi paši pēc azimuta noteica, kur ir kontrolpunkti un devās tos ar kājām sameklēt- apejot apkārt visam ezeram. Pa ceļam uzkožot avenes un mellenes Baltezera purvā.

No Baltezera tālāk ceļš ar velo veda cauri karjerām, kur vajadzēja atzīmēties kontrolpunktā pašā augstākajā kalna galā, līdz Cieceres ezera klusajai pludmalei, kur sportisti atkal ložņāja pa virvju šķēršļiem.

Un tad pienāca tas grūtais un reizē atveldzinošais brīdis pelde Cieceres ezerā, lai savāktu vienus no pēdējiem kontrolpunktiem. Peldēšana bija grūta, bet tie, kuri peldēja, sacīja ka tas ļāva atžirgt un atgūt spēkus. Un tad ceļš uz finišu Emburgā un piedzīvojums- pārdzīvojums galā ar prieku un nogurumu sejā. Emocijas, kuras virmoja trasē, nav aprakstāmas, tās tikai var sajust tur esot pašam.

Finišā visus gaidīja siltus un gards ēdiens, karsta duša, pirtiņa un superīgas masāžas SPA Laipa foršo masierīšu izpildījumā. Visi varēja atpūsties un gaidīt apbalvošanu, kurā prieks mijās ar pārgurumu un emocijas bija milzīgas.

Rezultāti.

MIX grupā:

  1. vieta Komanda "DEMO" (Donāta Šmite, Eduards Šmits, Marģers Vazdiķis)
  2. vieta komanda "Baltie Vilki" ( Edgars Tiļļa, Arnolds Freibergs, Ina Eversone)
  3. Lanos (Oskars Tiļļa, Rēzija Rumpe, Līva Kārkliņa)

Vīriešu konkurencē:

  1. vieta komanda "ZUSA" (Uģis Zanders, Jānis Rullis, Rolands Dreimanis)
  2. vieta komanda "3 Reāli čaļi" (Arnolds Šteins, Matīss Kalviņš, Emīls Gulbis)
  3. vieta komanda "Augstie plaukti" (Jānis Cakuls, Mārtiņš Čampa, Almants Krišāns)

Paldies visiem dalībniekiem par superīgajām emocijām un kopā būšanu. Paldies visiem iesaistītajiem, kuri palīdzēja šī pasākuma tapšanā. Lielais Paldies Aināram Tiļļam, Agitai Rullei, Kristīnei Kalviņai, Andrim Cakulam, Lienei Kulberagai, Kristīnei Kulbergai, Ievai Nārvilai, Ainaram Mankusam, Normundam Kupcānam, Klintai Jansonei, Intai Jansonei, Uģim Zanderam, Kristīnei Rullei un Rinaldam Rullim.

Paldies Brocēnu novada pašvaldībai, kura bija sacensību galvenais atbalstītājs.

Paldies atbalstītājiem- SIA "Stādaudzētava Blīdene", SIA "ZUSA",

Laipa SPA, SIA "Kurzemes gaļsaimnieks", Sporta punkts, SIA "Lanoss",

Saldus Zeme, Saldus radio, SIA „Kurzemes dabas fondi”,  CSK Kurzemnieks un OK Saldus.

Biedrība „Cilvēkiem un dabai” šādas sacensības organizēja ar mērķi parādīt cilvēkiem, ka orientēšanās sports var būt aizraujošs un ar šāda veida sacensībām aizraut, lai cilvēki savu brīvo laiku pavada veselīgi sportojot brīvā dabā. Un  tas mums ir izdevies! Pēc dalībnieku atsauksmēm un komentāriem sociālajos tīklos ir dalībnieki, kuri ir aizrauti un pat gatavi revanšam, lai pjedestālā ieņemtu augstāku vietu.

Šādas sacensības Brocēnu novadā notika pirmo reizi, un tās nelika vilties ne novadam ne sportistiem. Prieks par visiem, kuri piedalījās un pārvarēja paši sevi, jo pilnīgi visi nokļuva līdz finišam un neviens trases vidū neizstājās.

Vēlos visiem novēlēt- esiet aktīvi, atrodiet savu hobiju un baudiet dzīvi sportojot!!! „Mēs esam tas, ko mēs darām un darām to, kas esam!”

Biedrības „Cilvēkiem un dabai” valdes locekle Aneta Rulle