Jaunumi

Meža dienas 2017 Brocēnu Mežaparkā

Pievienots: 22.09.2017

2017.gada 22.septembrī Brocēnu Mežaparkā notika Latvijas Pašvaldību savienības projekta ”Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” Meža dienas 2017, kurā kopā piedalās 68 pašvaldības no visas Latvijas un viena no tām ir arī Brocēnu novada pašvaldība.
 Projektā piedalījās jaunieši no Brocēnu novada skolām – Brocēnu vidusskolas 6.a, 8.b, 8.c, 12.b klase, Remtes pamatskolas 9.klase un Blīdenes pamatskolas vides pulciņš ”Dabas draugi”. Pasākuma laikā mežzine Brocēnu novada jauniešiem pastāstīja par Brocēnu Mežaparku un kokiem tajā, kā noteikt to augstumu, caurmēru, vecumu, kādas sugas koku šeit aug.
Projekta laikā jaunieši izgatavoja Latvijas simtgades skaistākos, latviskākos putnu būrīšus, kurus noslēguma pasākuma laikā piestiprināja pie kokiem Brocēnu Mežaparkā. Kopā tika izgatavoti 54 putnu būrīši – dzeguzei, mājas strazdam, urālpūcei, kovārnim, meža balodim, pupuķim, bikšainajam apogam, lielajai zīlītei, dzilnītim, baltajai cielavai. Jaunieši izvēlējās putnu būrīšus izrotāti ar senajām latvju zīmēm. Pēc projekta Brocēnu novada jaunieši sekos līdzi un rūpēsies par putnu būrīšu stāvokli.
Paldies jauniešiem un skolotājiem no Brocēnu novada skolām par piedalīšanos Meža dienās 2017!
Informāciju sagatavoja:
Brocēnu novada pašvaldības
Attīstība nodaļas vadītāja
Ance Puriņa